Toyota Zielona Góra

Absurdalne wymagania księdza chodzącego po kolędzie. Ma być dla niego między innymi ciepły posiłek, darmowa podwózka i lekkostrawne ciasto (FILM)

Już sama koperta z pieniędzmi nie wystarcza. Teraz księża żądają darmowego transportu dla siebie i ministrantów. Ma być też ciepłe jedzenie, czarna herbaty bez dodatków oraz ciasto, najlepiej babka albo drożdżowiec, bo są lekkostrawne. – Nie w każdym domu dam radę coś zjeść, bo jestem na diecie i niewiele mogę – powiedział duchowny podczas ogłoszeń duszpasterskich.

Uważa się, że osoby przyjmujące księdza po kolędzie dają świadectwo przywiązania do Kościoła. Teraz musza iść znacznie dalej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Żeby przyjąć godnie przyjąć księdza: nakryj stół białym obrusem, przygotuj Pismo Święte, krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Jeśli nie masz wody święconej przygotuj w naczyniu zwykłą wodę i uprzedź o tym fakcie księdza (ksiądz ją poświęci).

Oprócz tego ksiądz podczas ogłoszeń duszpasterski wyjaśnił, że koperta pieniędzmi to już przeżytek. Teraz księża oczekują darmowego transportu dla siebie i ministrantów, ciepłego posiłku, czarnej herbaty bez żadnych dodatków. W bogaty menu pojawia się też ciasto – najlepiej babka albo drożdżowe, bo jest lekkostrawne.

 – Nie w każdym domu dam radę coś zjeść, bo jestem na diecie i niewiele mogę – powiedział duchowny podczas ogłoszeń duszpasterskich.

Toyota Zielona Góra