Toyota Zielona Góra

Bandyci, którzy napadli na sklep w Nowej Soli aresztowani

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy przed weekendem wspólnie brali udział w  napadzie na sklep w Nowej Soli, zostali już zatrzymani przez policję. Jeden z napastników sterroryzował ekspedientkę, zabierając ze sklepowej kasy prawie 800 zł.

Do napadu doszło w miniony piątek, 25 stycznia br. Przed godziną 22.00 do jednego ze sklepów w Nowej Soli wszedł zamaskowany mężczyzna. – Grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń zmusił ją do wydanie pieniędzy z kasy. Zabrał niemal 800 zł i wybiegł z pomieszczenia – informuje podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przerażona kobieta zawiadomiła o napadzie policję. Mundurowi z Nowej Soli błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po kilku godzinach policjanci mieli pewność, że sprawców było dwóch. – Jeden wszedł do sklepu, a drugi w tym czasie czekał przed jego drzwiami. Jeszcze tego samego dnia obydwaj napastnicy zostali zatrzymani przez policje – mówi podkom. Konieczny.

Dzięki sprawnemu działaniu śledczych, zarówno 20-letni Gracjan S., jak i jego kompan, 19-letni Robert S., usłyszeli zarzut wspólnego udziału w napadzie. W poniedziałek ,28 stycznia, sąd w Nowej Soli aresztował obu bandytów. Nie jest wykluczone, że mężczyźni mogą mieć na swym koncie udział w innych tego typu przestępstwach. Obydwu aresztowanym mężczyznom grozi kara więzienia nie krótsza niż trzy lata.