Będzie się działo w sobotę w Zielonej Górze. Piknik z okazji 20 lat w UE, otwarcie kąpieliska H2Ochla, festyn z okazji dnia dziecka

Zabawy w Zielonej Górze. fot. poscigi.pl

W sobotę, 1 czerwca, przy pomniku Bachusa piknik wspólnie z Funduszami Europejskimi czyli 20 lat Polski w Unii Europejskiej.

Od godz. 12.00 do 17.00 będzie działać kilka stref zabaw na pikniku. Strefa Zabawy to królestwo dla dzieci czyli animacje cyrkowe, strefa LEGO, malowanie twarzy, tatuaże, bike bar, animacje sportowe. Pojawią się żużlowcy Falubazu. W Strefie Zdrowia dorośli będą mogli zrobić bezpłatne badania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Będzie również dentobus, konsultacje lekarskie oraz porady dietetyczne.

Strefa Informacyjna to rozmowy o przyszłości UE, konkursy o unijnej tematyce, wystawa „Lubuskie świętuje 20 lat w UE”. Będzie również deser unijny tor „20 lat w UE”.

Festyny i imprezy Zielonej Górze. Otwarcie H2Ochla

Również w sobotę zostanie oficjalnie otwarte kąpielisko H2Ochla. Start o godz. 10.00, ale nie będzie żadnego hucznego otwarcia.

W sobotę również impreza „Zielono Mi”, czyli Ekologiczny Dzień Dziecka. Pod ratusz zapraszają ZGrana Rodzina i Zielonogórski Ośrodek Kultury. Start o godz. 12:00, koniec o godz. 16:00. A tam występy, animacje oraz mnóstwo zabawy.

Na stanowisku Centrum Przyrodniczego będzie można zrobić samodzielnie kwiaty. Małe roboty wcielając się w rolę owadów zapylających ścigając się po planszy imitującej kwietną łąkę.

Planetarium Wenus zaprosi na wyścig autek napędzanych panelami słonecznymi, na warsztatach będzie można zrobić zegar słoneczny albo papierową rakietę napędzaną za pomocą słomki do napojów.

Na stanowisku ZOK-u zrobimy medaliony i drzewko z materiałów z recyklingu. Tu będzie można też fantazyjnie pomalować swoją buzię.

ZGrana Rodzina i partnerzy programu zaproszą na warsztaty plastyczne, kulinarne, animacje i dmuchańce. Nie zabraknie plecenia warkoczyków i fotobudki. Dzieci poskaczą też na trampolinie, będą budować z klocków LEGO i uczyć się angielskiego w formie zabawy. W trakcie imprezy poznamy też bohaterów akcji „4 Łapy ZGrane” – psiaki z zielonogórskiego schroniska, które czekają na adopcję.