Brutalne zabójstwo noworodka. Prokurator przesłucha ponad 120 lekarzy ginekologów

Odra w Nowej Soli, miejsce w którym została znaleziona torba z ciałem noworodka.

Ciało zamordowanego noworodka zostało znalezione 18 czerwca w Nowej Soli. Dryfowało Odrą w torbie od wózka. Noworodek miał przebite gardło. Nowosolska prokuratura przesłucha wszystkich ginekologów z powiatu zielonogórskiego i nowosolskiego oraz okolic. Prokurator Ewa Antonowicz, zastępca prokuratora  rejonowego w Nowej Soli, czeka również na opinie profilera oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych Sehna w Krakowie.

Pakunek płynący Odrą na wysokości Parku Krasnala w poniedziałek, 18 czerwca br. około godz. 19.00 zauważył wędkarz. Dryfował 15 m od brzegu. Wędkarz przyciągnął torbę wędką do siebie i wtedy dokonał makabrycznego odkrycia. W torbie zobaczył zwłoki noworodka. Na miejsce została wezwana nowosolska policja oraz prokurator. Śledczy pracowali na miejscu przez wiele godzin. Zabezpieczyli bardzo dużo śladów.

Odbyła się sekcja zwłok dziecka, nazwanego przez śledczych Jasiu. Wykazała ona, że chłopiec urodził się mniej więcej w okolicach ósmego miesiąca ciąży. Był zdrowy. Wiadomo, że Jaś został brutalnie zamordowany. Zabójca przebił noworodkowi gardło ostrym narzędziem. Owinął maluszka pieluchą tetrową i zapakował w reklamówkę, którą wrzucił w torbie do Odry. Noworodek miał nieodciętą pępowinę. W środku było łożysko. W torbie marki Carmela znaleziono też damską nocną koszulkę w rozmiarze S firmy Dehai. Z maluszkiem była również zabrudzona podkoszulka na ramiączkach z napisem Follow Filippi oraz emblematem słonia, damskie majtki i podpaski higieniczne.

Polecane  Włamali się do kiosku w centrum miasta… wtedy zatrzymała ich policja

Noworodek mógł dryfować Odrą nawet kilkanaście dni. Mógł płynąć tak długo, bo torba jest nieprzemakalna i nie nasiąkała wodą. Z drugiej strony prokuratura bierze również pod uwagę to, że Odra ma liczne zakola. W takim zakolu torba z noworodkiem przez jakiś czas mogła się zatrzymać. Zamordowany Jaś mógł więc zostać wrzucony do rzeki gdzieś w pobliżu Nowej Soli.

Bardzo trudne śledztwo jest prowadzone pod kątem zabójstwa dziecka. – Dostaliśmy zwolnienie z tajemnicy lekarskiej. Będziemy przesłuchiwać lekarzy ginekologów – mówi dla poscigi.pl prokurator Ewa Antonowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli. Przesłuchani zostaną wszyscy lekarze z powiatów zielonogórskiego, nowosolskiego oraz okolic. To co najmniej ponad 120 osób.

Prokurator Antonowicz czeka również na opinię najlepszego w kraju profilera. Ma on określić profil zabójców opierając się na tym, co do tej pory ustaliła prokuratora oraz na zabezpieczonych dowodach. Prokuratura czeka też na ekspertyzę Instytutu Ekspertyz Sądowych Sehna z Krakowa. Ma on określić między innymi pochodzenie noworodka.

Polecane  Nastolatka pokłóciła się z rodzicami i nie wróciła do domu. Na nogi postawiono zielonogórskich policjantów

Prokuratura ma zabezpieczony materiał DNA noworodka oraz jeszcze jednej osoby. To najprawdopodobniej materiał genetyczny matki. Dzięki temu nie będzie problemu z dokładną identyfikacją z matką dziecka.

Jasiu został pochowany 6 września, na cmentarzu w Otyniu koło Nowej Soli. Na maleńkiej trumience był napis „Chłopczyk Jasiu”. Maluszka przyszło pożegnać kilka osób. Przyszła również prokurator Antonowicz. Na grobie Jasia położyła kwiat. Do grobu Jasiu został odprowadzony przy dźwiękach trąbki.

Brutalnie zamordowany niemowlak pochowany. Na trumience napis Chłopczyk Jasiu (ZDJĘCIA)