Brutalnie katowali leżącego 18-latka. Jeden z oprawców na niego skoczył. Wszystko nagrywali (FILM, ZDJĘCIA)

Brutalnie katowali leżącego 18-latka.

Bialscy policjanci zatrzymali napastników, którzy bili i kopali leżącego na ziemi chłopaka. Nagranie z pobicia zostało wrzucone do sieci. Zatrzymany 17-latek i jego 20-letni kompan odpowiedzą za brutale pobicie i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Bialski sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Trafił tam również 23-latek, który nagrywał całe zdarzenie.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające moment pobicia młodego chłopaka. Dwaj sprawcy bili i kopali po całym ciele leżącego na ziemi nastolatka. Po tym jeden z agresorów na niego skoczył.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Jeszcze tego samego dnia dotarli do pokrzywdzonego. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec miasta. W trakcie prowadzonych ustaleń potwierdzili przebieg i okoliczności zdarzenia, do którego doszło na początku roku na jednej z ulic Białej Podlaskiej.

Brutalnie katowali leżącego 18-latka

Ustalili również personalia napastników, a także osobę, która nagrała całe zajście. Kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego oraz 20-latka z gminy Biała Podlaska podejrzanych o pobicie nastolatka.

Pierwszy z nich został doprowadzony z ośrodka, w którym obecnie przebywał, natomiast 20-latek próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed mundurowymi po doniesieniach medialnych. Bialscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Lublinie zatrzymali go na terenie województwa mazowieckiego. W weekend prokurator Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej przedstawił mężczyznom zarzuty. Odpowiadać będą za pobicie oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Zatrzymaliśmy również mężczyznę, który uwiecznił zdarzenie. 23-latek podejrzany jest o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Podczas zatrzymania mężczyzna szczuł psami funkcjonariuszy. Wobec całej trójki bialski sąd zastosował tymczasowy areszt. 17 i 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku 23-latka kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.