Brutalnie pobili ofiarę. Trafili do aresztu

  Dwóch sprawców rozboju zatrzymali policjanci z komisariatu w Witnicy. Mężczyźni brutalnie pobili innego mieszkańca tej miejscowości zabierając mu rzeczy osobiste i pieniądze.

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 lipca. Jeden z witnickich patroli podjął interwencję wobec mieszkańca, który został pobity w okolicy ul. Wojska Polskiego. Mężczyzna wyjaśnił, że zna sprawców i rozpozna ich.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Według pokrzywdzonego, sprawcy dobijali się do jego mieszkania, a kiedy nie otworzył czekali w okolicy aż wyjdzie na zewnątrz. Kiedy tak się stało, szarpiąc i bijąc zaciągnęli w pobliskie zarośla. Przebieg zdarzenia był wyjątkowo agresywny, sprawcy bili pokrzywdzonego pięściami, gasili na jego szyi papierosy.

  Mężczyzna podejrzewał, że to zemsta. Po niedawnym włamaniu do jego mieszkania wskazał, jako potencjalnych sprawców właśnie tych mężczyzn. Obolały złożył zawiadomienie o rozboju. Funkcjonariusze z witnickiej jednostki natychmiast wszczęli czynności w tej sprawie. Wkrótce zatrzymano obydwu sprawców.

  Po zebraniu obszernego materiału dowodowego i przesłuchaniu osób zamieszanych w sprawę sąd nie miał wątpliwości. Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Sędzia uzasadnił to wyjątkowo brutalnym działaniem sprawców. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra