Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Brutalnie pobili ofiarę. Trafili do aresztu

  Dwóch sprawców rozboju zatrzymali policjanci z komisariatu w Witnicy. Mężczyźni brutalnie pobili innego mieszkańca tej miejscowości zabierając mu rzeczy osobiste i pieniądze.

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 lipca. Jeden z witnickich patroli podjął interwencję wobec mieszkańca, który został pobity w okolicy ul. Wojska Polskiego. Mężczyzna wyjaśnił, że zna sprawców i rozpozna ich.

  Według pokrzywdzonego, sprawcy dobijali się do jego mieszkania, a kiedy nie otworzył czekali w okolicy aż wyjdzie na zewnątrz. Kiedy tak się stało, szarpiąc i bijąc zaciągnęli w pobliskie zarośla. Przebieg zdarzenia był wyjątkowo agresywny, sprawcy bili pokrzywdzonego pięściami, gasili na jego szyi papierosy.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Mężczyzna podejrzewał, że to zemsta. Po niedawnym włamaniu do jego mieszkania wskazał, jako potencjalnych sprawców właśnie tych mężczyzn. Obolały złożył zawiadomienie o rozboju. Funkcjonariusze z witnickiej jednostki natychmiast wszczęli czynności w tej sprawie. Wkrótce zatrzymano obydwu sprawców.

  Po zebraniu obszernego materiału dowodowego i przesłuchaniu osób zamieszanych w sprawę sąd nie miał wątpliwości. Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Sędzia uzasadnił to wyjątkowo brutalnym działaniem sprawców. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.