Toyota Zielona Góra

Dosłownie owinął bmw o drzewo w Zielonej Górze. Prawo jazdy ma od… dwóch miesięcy (ZDJĘCIA)

Kierowca owinął bmw o drzewo w Zielonej Górze.

Do wypadku doszło w środę, 4 maja, na drodze koło Dzikiej Ochli. Kierujący bmw uderzył w drzewo z taką siłą, że samochód dosłownie owinął się na pniu. Siła uderzenia złamała drzewo Kierowca został zabrany karetką do szpitala. Kierowca praw jazdy ma od lutego br.

Do wypadku doszło na wysokości Dzikiej Ochli. Rozpędzone bmw wypadło z drogi i z potężną siłą uderzyło w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że bmw dosłownie owinęło się na pniu drzewa. Drzewo w wyniku zderzenia zostało złamane. Musieli je ściąć strażacy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na pomoc kierowcy bmw ruszył Wiktor. – Kierowca był przytomny – mówi Wiktor. Na miejsce wypadku szybko dojechały zaalarmowane wozy zielonogórskiej straży pożarnej. – Przytomny Kierujący został przekazany ekipie karetki pogotowia ratunkowego – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej. Karetką trafił do szpitala.

Okazuje się, że kierowca bmw prawo jazd ma zaledwie od lutego b.r. – Młodzi kierowcy są przekonani o swoich umiejętnościach, a w rzeczywistości muszą nabrać doświadczenia za kierownicą, na co potrzeba czasu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Warunki do jazdy są idealne. Nawierzchni jest sucha i jest słonecznie. – Niestety, kiedy poprawiają się warunki do jazdy od razu notujemy większą ilość zdarzeń drogowych – podkreśla podinsp. Stanisławska. Kierowcy tracą czujność i pozwalają sobie na szybszą jazdę.

Kierujący bmw z pewnością pędził z dużą prędkością. Widać to po uszkodzeniach bmw, z którego nic nie zostało. To cud, że kierowca bmw wyszedł z auta przytomny po tak potężnym uderzeniu w drzewo.

Na polecenie policji bmw odholowała pomoc drogowa Maxmar.