Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Duża akcja drogówki z Krosna Odrzańskiego. Mamy wyniki (FILM)

Wsiadając za kierownicę musisz być świadomy wszystkich konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, w szczególności tych, których skutki są tragiczne.

Policjanci krośnieńskiej drogówki we wtorek, 27 lutego, prowadzili działania „Prędkość”. Już w pierwszych minutach trwania akcji, na policyjny radar wpadł kierowca ciężarówki, który w miejscowości Marcinowice jechał 80 km/h.

– Nadmierna prędkość to przyczyna wielu wypadków drogowych. To niejednokrotnie tragedia osób, które pojawiły się w tym samym miejscu i czasie, co kierowca, który dociskając pedał gazu, za nic ma przepisy i bezpieczeństwo innych – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W Marcinowiach wpadł kierujący ciężarówką. Jechał z prędkością 80 km/h. Skończyło się to dla kierującego mandatem w wysokości 400 zł oraz siedmioma punktami karnymi.

Krosno Odrzańskie. Akcja drogówki

Kierujący ciężarówką nie był jednym, który tego dnia został ukarany mandatem. – Policjanci ujawnili łącznie 35 wykroczeń z czego 30 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości – mówi kom. Kulka. Mandaty dostało 11 kierujących. Aż 24 zostało pouczonych.

Policjanci podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców na drodze,  wykonywane przez nich manewry oraz stan techniczny prowadzonych samochodów. Podczas  kontroli sprawdzali uprawnienia do kierowania, trzeźwość oraz dokumenty auta.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek na DK32 pod Krosnem Odrzańskim. Zderzenie kilku osobówek, ciężarówki i motocyklisty

– Pamiętajmy, droga to nie tor wyścigowy, a ty jesteś umiejscowiony w realnym świecie, gdzie nie ma kolejnej szansy – mówi kom. Kulka. Wsiadając za kierownicę musisz być świadomy wszystkich konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, w szczególności tych, których skutki są tragiczne.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl