Dwa ciągniki warte 810 tys. zł złodzieje ukryli w lesie pod Tuplicami

  Dwa ciągniki rolnicze skradzione na terenie Niemiec funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic ujawnili w lesie w okolicach Trzebiela.

  W piątek, 4  grudnia ub.r., późnym wieczorem przez Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych w Świecku Straż Graniczna w Tuplicach otrzymała informację o prawdopodobnym przekroczeniu granicy dwoma skradzionymi na terenie Niemiec ciągnikami rolniczymi.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Maszyny przejechały przez most turystyczny w Siedlcu. – Natychmiast podjęliśmy działania, które miały sprawdzić tę informację i zatrzymać pojazdy i ich kierowców – mówi chor. Anna Galon – rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

  Tuż po północy odnaleziono ciągniki w lesie w okolicach Trzebiela, gdzie zostały ukryte, a kierowcy zbiegli. Prawdopodobnie schowane w lesie pojazdy miały „przeczekać” okres poszukiwań.

  Po kontroli numerów identyfikacyjnych potwierdziliśmy fakt, że są to poszukiwane ciągniki rolnicze. Łączna ich wartość przekracza 810 000 zł.