Samochody.pl - poscigi.pl

Dwaj lokatorzy z konta właścicielki mieszkania ukradli ponad 21 tys. zł

Policjanci z II komisariatu zatrzymali dwóch mieszkańców Zielonej Góry którzy kobiecie, od której wynajmowali mieszkanie ukradli z konta ponad 21 tys. zł. Ukradli też złotą i srebrną biżuterię, dwa laptopy, palmtopy i telefony komórkowe, które sprzedali w lombardzie. Obaj zatrzymani są znani policjantom z wcześniejszych oszustw na terenie całego kraju.

Mieszkanka Zielonej Góry wynajmowała mieszkanie dwóm młodym mężczyznom. Lokatorzy zdobyli jej zaufanie, zostawiła ich więc samych i wyjechała nad morze. Po powrocie została okradziona z cennych przedmiotów z mieszkania, a do tego zorientowała się, że lokatorzy wypłacali z jej konta pieniądze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W ciągu kilku miesięcy ubyło z jej konta 21.600 złotych, kilkanaście tysięcy wynoszą też straty pozostałych cennych przedmiotów ukradzionych przez złodziejski duet. Pokrzywdzona zawiadomiła policję. – Policjanci z II komisariatu szybko zorientowali się, że mężczyznami wynajmującymi mieszkanie byli dobrze im znani 20-letni Adam C. i 29-letni Piotr G. Obaj mężczyźni w ubiegłym roku oszukali kilkanaście osób w całej Polsce – mówi podinsp. Małgorzata Barska z biura prasowego zielonogórskiej policji.

Policjanci operacyjnie ustalili, gdzie obecnie wynajmuje mieszkanie Adam C. i gdzie pracuje Piotr G. Obydwaj zostali zatrzymani w poniedziałek, 4 marca. Usłyszeli dotychczas zarzuty popełnienia 24 kradzieży. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Zarzuty będą jeszcze uzupełnione po ustaleniu wartości pozostałych przedmiotów skradzionych z mieszkania pokrzywdzonej.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec obu sprawców dozór policyjny. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl