Toyota Zielona Góra

Mł. insp. Jerzy Głąbowski nowym szefem gorzowskiej policji

Dla komendanta Jerzego Głąbowskiego dzisiejszy dzień był jednym z ważniejszych w zawodowej karierze. W ciągu kilku godzin zdołał, nie bez żalu, pożegnać się z jednostką w Słubicach i objąć nowe stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. Do jednostki wrócił po dwuletniej przerwie.

Dzisiejszy dzień, w słubickiej i gorzowskiej jednostce policji, stał pod znakiem zmian na najważniejszych stanowiskach. Niedawne odejście do Centralnego Biura Śledczego podinsp. Jarosława Pasterskiego skutkowało zwolnieniem tego stanowiska i kolejnymi zmianami kadrowymi. – Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Ryszarda Wiśniewskiego, od 6 marca tego roku to odpowiedzialne stanowisko obejmuje mł. insp. Jerzy Głąbowski, który jeszcze w tym tygodniu kierował jednostką w Słubicach – mówi podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Komendant Ryszard Wiśniewski nie uważa jednak, aby tak szybko podjęta decyzja budziła zdziwienie. Mł. insp. Jerzy Głąbowski jest doskonałym fachowcem, a w czasie gdy kierował słubicką komendą poprzez znakomite wyniki potwierdził swoje predyspozycje. Zdaniem szefa lubuskich policjantów odkładanie decyzji i odwoływanie się do procedury konkursowej nie było w tym przypadku konieczne. – W Policji istotne jest bowiem, aby pracą jednostki kierowali wysokiej klasy specjaliści, a osoba komendanta Głąbowskiego to gwarantuje – mówi podkom. Konieczny.

Mł. insp. Głąbowski służbę w szeregach policji rozpoczął ponad 20 lat temu. Przez większość tego czasu związany był właśnie z gorzowską komendą miejską. Tutaj przez lata zdobywał doświadczenie w służbach dochodzeniowo-śledczych, aby z czasem objąć stanowisko naczelnika, a w rezultacie zastępcy komendanta miejskiego odpowiedzialnego za pion kryminalny. Z tego fotela przeniósł się na dwa lata do Słubic. Tam, już samodzielnie, zdobywał kolejne umiejętności związane z dowodzeniem jednostką policji.

Uzbrojony w zasób doświadczeń powraca dziś do Gorzowa, miasta które zna od wielu lat, doskonale orientując się w problemach dotyczących bezpieczeństwa jego mieszkańców. W pierwszych słowach, dziękując za powierzenie kierowania gorzowską jednostką, komendant Głąbowski zapewnił, że jednym z tematów jakie będzie pragnął przeanalizować, jest szybkość reakcji na zgłoszenia i sprawność działania służb KMP. – Nowy komendant uważa te aspekty za bardzo istotne w pracy policji, wskazując na nie, jako ważne kryterium przy wyznaczaniu zadań swym podwładnym – mówi podkom. Konieczny.

Toyota Zielona Góra