Dzieci z gminy Nowogród Bobrzański nie pojechały dziś do szkół. Co się stało?

W piątek, 1 kwietnia, dzieci z tereny gminy Nowogród Bobrzański nie pojechały do szkół. Przewoźnik firm Wataha, odmówił usługi tłumacząc się brakiem porozumienia z gminą.

O problemach pierwszy poinformował przewoźnik, firma Watacha, która wydała w tej sprawie oświadczenie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z przykrością informujemy, iż nie będziemy w stanie nadal realizować dowozów dzieci z tereny gminy Nowogród Bobrzański do szkół.

Podejmowane przez nas od kilku tygodni próby zawarcia prawnie wiążącej umowy z Zielonogórskim Związkiem Powiatowo-Gminnym, odpowiadającym za realizację usługi wydają się być jednostronne. Nie dostrzegamy ze strony ZZPG woli formalno-prawnego umocowania działań polegających na świadczeniu usługi dowozu dzieci do szkół.

Mając na uwadze dobro zarówno naszej spółki, jak i Konsorcjum Firm w imieniu którego złożona została oferta zmuszeni jesteśmy do zawieszenia świadczenia przedmiotowych usług.

Dalsza realizacja dowozów w oparciu wyłącznie o zamówienia biletów i brak pewności w zakresie uzyskania płatności za powyższe zmusza nas do podjęcia decyzji o ograniczeniu potencjalnych strat i zarzutu działania na szkodę spółki.

W związku z powyższym informujemy, iż z dniem 2022-03-31 zaprzestajemy świadczenia usługi dowozu dzieci na terenie gminy Nowogród Bobrzański.

Godzinę później pojawiło się informacja od gminy Nowogród Bobrzański.

Szanowni Rodzice. Otrzymaliśmy informację (w dniu dzisiejszym – w godzinach popołudniowych) o zaprzestaniu z dniem dzisiejszym świadczenia usług dowozu dzieci do szkół. Informujemy, że jutro nie będzie dowozów i odwozów. Szkoły i świetlice działają według planu. W związku z utrudnieniami prosimy o śledzenie informacji udostępnianych przez szkoły (dzienniki elektroniczne, facebook, strona internetowa). Za utrudnienia przepraszamy (pracujemy nad rozwiązaniem problemu).

Cierpią na tym tylko dzieci, które nie mają autobusów do swoich szkół.  

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi