Dzielnicowa zatrzymała agresywnego poszukiwanego 20-latka

Dzielnicowa st. sierż. Marta Dyrda-Dudka z I komisariatu w Gorzowie, podczas rozmowy w jednym z mieszkań w swoim rejonie służbowym zauważyła poszukiwanego listem gończym. Pomimo agresji i utrudniania czynności przez domowników policjantka zatrzymała 20-latka. Do policyjnego aresztu trafił również ojciec, który usłyszał zarzuty.

Policjantka w jednym z mieszkań rozmawiała z lokatorką. W pewnym momencie zorientowała się, że w drugim pomieszczeniu ukrywa się 20-latek poszukiwany listem gończym. Kiedy chciała go zatrzymać, ten próbował uciec. Podczas zatrzymania zmagała się z agresją ze strony obecnych w mieszkaniu domowników. – Ojciec poszukiwanego listem gończym 20-latka prawdopodobnie nie mógł pogodzić się z zatrzymaniem syna, który doskonale wiedział, że ten był poszukiwany – mówi podkom. Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Sytuacja była dynamiczna. Podczas trudnej interwencji wyszkolenie i doświadczenie wzięły górę i pomogły policjantce w sposób profesjonalny zachować się w trudnej sytuacji. O tym, co się zdarzyło powiadomiła również dyżurnego, który natychmiast na wskazany adres wysłał wsparcie. Do sprawy zatrzymano agresywnego ojca i poszukiwanego listem gończym syna.

20-latek najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi w więzieniu za wcześniejsze kradzieże. Trafił tam w czwartek, 21 listopada. Ojciec został przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na wykonanie czynności procesowych i 51-latek usłyszał zarzut za wywieranie wpływu na policjanta. O dalszym losie obu zatrzymanych zdecyduje sąd.

Zostań kierowcą bolta