Handlowali podróbkami w sklepach w Gubinie i Krośnie Odrzańskim (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci zajmujących się przestępczością gospodarczą z Gubina i Krosna Odrzańskiego w dwóch sklepach znaleźli podrobiony towar znanych marek wart 110 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Gubina i Krosna Odrzańskiego ustalili, że w lokalach handlowych na terenie powiatu krośnieńskiego dochodzi do sprzedaży podrobionych rzeczy znanych marek.

W czwartek, 10 maja, policjanci wspólnie z przedstawicielem kancelarii prawnej reprezentującej prawa firm, których znaki towarowe są prawnie zastrzeżone, weszli do dwóch sklepów w Gubinie i Krośnie Odrzańskim. Znaleźli odzież, obuwie oraz zabawki, które budziły wątpliwość co do autentyczności. – Wstępna analiza wykazała, że zabezpieczony towar to podróbki. Szacunkowa wartości strat, jakie poniosły firmy, to ponad 110 tys. złotych – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Polecane  Makabryczne odkrycie. Samochód leżał na dachu, w środku ciało kobiety. Jak umarła?

Okoliczności spraw, w tym również to skąd pochodziły zabezpieczone towary, będą wyjaśniane przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Za sprzedaż podróbek można trafić do więzienia nawet na 5 lat.