Kirgiz luksusowym BMW przemycał do Niemiec czterech Afgańczyków. Wpadł w Świecku

Kirgiz luksusowym BMW przemycał do Niemiec czterech Afgańczyków.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Świecku zatrzymali czterech Afgańczyków, którzy usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Kirgistanu, który ich przemycał.

W piątek, 7 kwietnia, funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadzili kontrolę dotycząca przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na jednej z dróg prowadzących do granicy z Niemcami funkcjonariusze zatrzymali BMW na polskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą luksusowego BMW siedział 32-letni Kirgiz. Jak się okazało, przemycał czterech Afgańczyków do Niemiec.

Kirgiz przemycał Afgańczyków

Afgańczycy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski oraz do przekraczania granicy państwowej. Cudzoziemców zatrzymano  za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów.

Obcokrajowcy przyznali się do zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Wszyscy Afgańczycy otrzymali kary 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata.

Czytaj też – Tak kierowca Bolta szaleje w Zielonej Górze (FILM CZYTELNIKA)

32-letni kierowca BMW został zatrzymany za udzielenie pomocy czterem migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do lat 3 więzienia.