Kompletnie pijana zielonogórzanka chodziła po osiedlu z maleńkim dzieckiem

Zielonogórscy policjanci zatrzymali pijaną 25-latkę, która po os. Pomorskim chodziła z rocznym dzieckiem. Kobiecie grozi teraz kara do nawet 5 lat więzienia. Policję zaalarmował mężczyzna, który zobaczył pijaną kobietę z wózkiem.

W poniedziałek o godzinie 19.50 mieszkaniec os. Pomorskiego zadzwonili na numer alarmowy. Powiadomił o pijanej kobiecie, która spaceruje po osiedlu z dziecięcym wózkiem. Dyżurny wysłał na miejsce patrol prewencji. Na miejsce przyjechał również dzielnicowy z I komisariatu. – Policjanci potwierdzili, że kobieta jest rzeczywiście pijana, a w wózku znajdowało się jej roczne dziecko – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Zakorkowany wiadukt na ul. Sulechowskiej (ZDJĘCIA)

Na miejsce przyjechał ojciec kobiety, który podpisał oświadczenie o przejęciu opieki nad wnukiem. Pijana matka została przewieziona do policyjnego aresztu. Miała 2 promile alkoholu.

25-letnia zielonogórzanka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia osoby, którą ma się pod opieką na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przyznała się do winy i tłumaczyła, że upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej. Teraz grozi jej kara do nawet 5 lat więzienia.

Polecane  Nocny pościg i strzelanina w Zielonej Górze. Kierowca, który chciał przejechać policjanta jest poszukiwany (NOWE INFORMACJE)