Samochody.pl - poscigi.pl

Kradli i okradali samochody w Zielonej Górze i Nowej Soli

Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali samochody w Zielonej Górze i Nowej Soli. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia i usiłowania 30 kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów.

W niedzielę w nocy policjanci z I komisariatu prowadzili operacyjne działania na jednym z zielonogórskich osiedli. Ich uwagę zwrócił samochód, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Samochód został zatrzymany do kontroli. W jego bagażniku policjanci znaleźli trzy radia samochodowe, broń gazową i łamak do wyłamywania zamków samochodowych.

Mężczyźni przyznali się policjantom, że przyjechali z ulicy Batorego, gdzie usiłowali włamać się do volkswagena golfa i ukraść radio oraz akumulator. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że 19-letni Damian H. i 22-letni Adam L. ukradli w Nowej Soli opla omegę, który zdążyli już rozebrać na części w wynajmowanym garażu. Trzy radia znalezione w bagażniku ich samochodu także pochodziły z kradzieży. Samochód i radia zostały już zwrócone właścicielom.

Damian H. pochodzi z województwa pomorskiego, obecnie mieszka w Zielonej Górze wspólnie z pochodzącym z Nowej Soli Adamem L., który był w przeszłości notowany przez policję za kradzież paliwa i okradanie przesyłek kurierskich.

Jak ustalili policjanci, przez kilka tygodni obaj mężczyźni ukradli samochód w Nowej Soli, ukradli radia z 3 samochodów w Zielonej Górze,12 razy usiłowali ukraść samochody i 14 razy usiłowali się włamać do samochodów w Nowej Soli i w Zielonej Górze oraz uszkodzili  samochód. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzeń i docierają do pokrzywdzonych.

Damian H. i Adam L. usłyszeli dotychczas 30 zarzutów przestępstw i przyznali się do ich popełnienia. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl