Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Krosno Odrzańskie. W weekend wpadło siedmiu pijanych kierowców. Jeden miał ponad trzy promile

Kierujący audi, który jazdę zakończył w rowie, wydmuchał ponad trzy promile alkoholu.

W ostatnich dniach krośnieńska policja zatrzymała aż siedmiu pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był kierujący audi, który wydmuchał ponad trzy promile alkoholu.

Mimo, iż kary obowiązujące kierowców, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu są surowe, nadal spotykamy osoby, które decydują się na taki krok.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tylko od piątku 6 października do niedzieli 8 października policja z Krosna Odrzańskiego zatrzymała aż siedmiu pijanych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący audi, który jazdę zakończył w rowie. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. W dodatku nie ma uprawnień do kierowania, za co również odpowie przed sądem.

Krosno Odrzańskie. Wpadło siedmiu pijanych kierowców

– Wszyscy kierowcy poniosą konsekwencje lekceważącego podejścia do obowiązujących przepisów prawa – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Przypominamy. Za jazdę po pijanemu (ponad pół promila alkoholu) grozi  grzywna do 30 tys. zł, kara do lat 2 więzienia i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat.

Natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (do pół promila alkoholu), grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl