Na kolanach włamał się do skarbonki w kościele (FILM)

Włamał się do skarbonki w kościele.

Gorzowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na kolanach włamał się do skarbonki z pieniędzmi w kościele w Kłodawie. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w sobotę,18 lutego, w kościele w Kłodawie. Mężczyzna wszedł do otwartej świątyni. Po chwili na kolanach zaczął zbliżać się skarbonki na datki. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu, zainstalowane w kościele. Włamał się do skarbonki kradnąc około 500 zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zapis z kamer został zabezpieczony przez policjantów. – Wizerunek nie wskazywał jednak na osobę, która mogłaby być policjantom znana z innych przestępstw – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Kryminalni z II komisariatu wpadli jednak na trop podejrzanego. Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. Okazało się, ze jest to mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości. 56-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu.

Okradł skarbonkę w kościele w Kłodawie

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna dotychczas nie był notowany. Złodziej nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariusze odzyskali 250 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.