Szokujące praktyki w zakładzie pogrzebowym w Słubicach. Oszukiwali cierpiących ludzi

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie naciągania ludzie podczas organizacji pogrzebów przez właściciela i kierownika słubickiego zakładu pogrzebowego. Na poczet przyszłych kar i nawiązki dla pokrzywdzonych zabezpieczono milion złotych. Oskarżeni usłyszeli ponad 1100 zarzutów.

Na początku czerwca 2022 ub.r. słubiccy kryminalni pod nadzorem prokuratury przeprowadzili realizację w sprawie pobierania przez słubicki zakład pogrzebowy nieuzasadnionych opłat za organizację pogrzebów oraz nieprawidłowości związanych z przechowywaniem zwłok.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przesłuchano licznych świadków. Przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją  przez zakład  pogrzebów oraz wypłatą świadczeń  pogrzebowych z ZUS z lat 2016 -2021.

Policjanci zatrzymali właściciela zakładu pogrzebowego oraz jego kierownika. Właściciel zakładu usłyszał aż 324 zarzuty przestępstwa oszustwa. Śledczy ustalili, że brał od rodzin osób zmarłych  nienależne opłat. Właścicielowi postawiono również 36 zarzutów dotyczących przechowywania zwłok w niewłaściwych warunkach.

Oszukiwali ludzi w zakładzie pogrzebowym w Słubicach

Na poczet przyszłych kar, w szczególności  grzywny oraz odszkodowań zabezpieczono milion złotych. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem  o areszt, ale sąd jego nie zastosował.

Kierownikowi  zakładu pogrzebowego postawiono 182 zarzuty oszustw. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Sprawa ma charakter  rozwojowy. Nadal gromadzone i analizowane są dokumenty związane z  prowadzoną przez zakład pogrzebowy  działalnością. Właścicielowi i kierownikowi zakładu grożą kary do 12 lat więzienia.

Do sądu trafił już akt oskarżenia w sprawie naciągania podczas organizacji pogrzebów.