Naćpany 16-latek skradzionym autem uderzył w osobówkę i uciekł

W czwartek wieczorem patrol zielonogórskiej policji zatrzymał 16-latka, który uciekł samochodem z miejsca kolizji. Nastolatek był pod wpływem narkotyków, samochód, którym jechał,został ukradziony wcześniej w powiecie świebodzińskim. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka.

W czwartek o godz. 22.20 dyżurny zielonogórskiej policji został powiadomiony o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wyszyńskiego. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Wszystkie patrole zostały powiadomione o poszukiwanym szarym volvo.

Po kilku minutach jeden z patroli zauważył samochód na ul. Urszuli w Zielonej Górze. Kiedy patrol nakazał zatrzymanie się kierującemu, ten przyspieszył. Kierowca volvo zaczął uciekać ul. Sulechowską. Szybka jazda i gwałtowne manewry stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na Trasie Północnej uciekający samochód został przez policjantów zatrzymany. Wewnątrz było dwóch młodych mężczyzn, którzy stawiali opór przy zatrzymaniu.

Po wylegitymowaniu zatrzymanych policjanci ustalili, że samochodem kierował 16-letni mieszkaniec Świebodzina, a pasażerem był 18-latek z powiatu świebodzińskiego. – Kierującego samochodem nastolatka zbadano czy nie znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Test wykazał w organizmie obecność marihuany i morfiny – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Okazało się, że samochód został ukradziony na terenie powiatu świebodzińskiego, natomiast tablice rejestracyjne pochodziły od zupełnie innego samochodu zarejestrowanego w Sulechowie. Policjanci po przeszukaniu samochodu znaleźli również plastikową torebkę z marihuaną.

16-latek został zatrzymany i odwieziony do policyjnej izby dziecka w Gorzowie. 18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. – Policjanci we wszczętym postępowaniu wyjaśnią zarówno kradzież samochodu, jak i posiadania narkotyków. 16-latek odpowie również za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, jego czynami zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świebodzinie – mówi podinsp. Barska.