Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Najpierw ukradł rower, a potem samochód

  Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Cybinka. Mężczyzna ze skradzionego roweru przerzucił się na kradziony samochód. Za kradzież pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło 28 czerwca. Policjanci z Cybinki otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu volkswagen vento. Z relacji właściciela wynikało, że auto zostało mu skradzione w nocy z środy na czwartek. Zgłaszający oszacował wartość skradzionego auta na 2 tys. zł. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zaczęli ustalać okoliczności przestępstwa oraz jego sprawców. Kradzieży mógł dokonać 24-letni mężczyzna, który już wcześniej kradł samochody, działając w podobny sposób.

  W trakcie rozmowy z policjantami, 24-latek zaprzeczał, aby to on ukradł samochód, jednak podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli kluczyki od skradzionego auta oraz buty, których podeszwa odpowiadała odwzorowaniu podeszwy obuwia zabezpieczonego na miejscu kradzieży.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W trakcie dalszych czynności okazało się, że 24-latek ma na swoim koncie jeszcze jedną kradzież. Przed kradzieżą samochodu przywłaszczył sobie rower, który stał na jednej z posesji. Najwidoczniej zmęczyła go jazda na jednośladzie, gdyż postanowił ukraść lepszy środek lokomocji. Porzucając na jednej z posesji rower, ukradł zaparkowany tam samochód.

  Zebrane dowody nie budzą wątpliwości, iż to 24-latek dokonał kradzieży. Policjanci zabezpieczyli utracone przedmioty, które niebawem powrócą do swoich właścicieli. 24-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

  Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl