Toyota Zielona Góra

Nielegalne wyścigi ujawnione przez nagranie w internecie

Wysoką grzywną oraz wnioskami o ukaranie skierowanymi do sądu w Sulęcinie skończyła się nierozważna przejażdżka młodych kierowców. Nagranie z wyścigów trafiło na jedną ze stron internetowych.

W ostatnim czasie na forum jednej ze stron internetowych trafiło nagranie z wyścigów samochodowych, jakie urządzili sobie młodzi kierowcy na obwodnicy Ośna Lubuskiego. Na nagraniu utrwalone jest zachowanie na drodze kierujących samochodami osobowymi oraz motocyklisty.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zapoznaniu się z treścią nagrania policjanci bardzo szybko ustalili personalia sprawców wykroczeń drogowych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Ośna Lubuskiego w wieku 19,20 i 22 lat. W trakcie wyścigów wszyscy kierujący na obwodnicy miasta wielokrotnie popełniali wykroczenia drogowe nie stosując się do znaków. Ich wykroczenia polegały na zawracaniu i wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych oraz zatrzymywaniu pojazdów niezgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

W związku z popełnionymi wykroczeniami przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji mężczyźni usłyszeli zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów.