Niepełnosprawna Karolina miała maleńkie marzenie. Z chęcią spełnili je policjanci

Niepełnosprawna Karolina miał maleńkie marzenie. Z chęcią spełnili je policjanci

Spotkać się i porozmawiać z policjantami – to było marzenie niepełnosprawnej Karoliny. Kiedy do policjantów z Drezdenka dotarła informacja, że mogą pomóc niepełnosprawnej dziewczynie nie zastanawiali się nawet przez moment. Dzięki temu Karolina chociaż przez moment mogła zapomnieć o swoich problemach.

Kilka dni temu z policjantami z Drezdenka skontaktowali się opiekunowie Karoliny z prośbą o zorganizowanie spotkania z niepełnosprawną córką. Marzeniem dziewczyny, który na co dzień zmaga się z niepełnosprawnością, było porozmawianie z policjantami i poznanie ich służby.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W minionym tygodniu mundurowi z Drezdenka odpowiedzieli na prośbę opiekunów dziewczyny i odwiedzili ją w ośrodku, gdzie Karolina przechodzi rehabilitacje.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli pełną entuzjazmu młodą kobietę, która z niecierpliwością na nich czekała.

Karolina uważnie wsłuchiwała się w słowa policjantów, którzy opisywali swoją codzienną służbę. – Karolina dowiedziała się jak wygląda praca policjanta, jak ważne jest szybkie dotarcie na miejsce zgłoszenia i skuteczne udzielenie pomocy osobom, które na nią czekają – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dziewczyna z dużą uwagą i skupieniem słuchała słów dotyczących sytuacji, kiedy przy ratowaniu zdrowia i życia bardzo często liczy się każda minuta i sekunda. Mimo, że spotkanie nie trwało długo Karolina była bardzo szczęśliwa, że jej spotkanie ze stróżami prawa doszło do skutku, dzięki temu udało się spełnić jej wielkie marzenie.