Nowe bmw do walki z piratami drogowymi dla specjalnej grupy lubuskiej drogówki „SPEED” (FILM, ZDJĘCIA)

Nowe bmw lubuskiej policji fot. Lubuska policja

Drogowi piraci w województwie lubuskim muszą się mieć na baczności. Do policjantów trafiły nowe, ponad 200 -konne radiowozy bmw, które pomogą wyłapywać najbardziej agresywnych kierowców na drogach.

Lubuska policyjna flota bogatsza jest o cztery nowe, 200 -konne radiowozy BMW. – Trzy oznakowane i jeden nieoznakowany radiowóz (252 KM) już ruszyły w pogoń za tymi najbardziej krewkimi kierowcami – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Szybkie i dynamiczne maszyny będą wykorzystywane do zwalczania drogowych piratów, którzy sieją śmiertelne zagrożenie na drogach województwa lubuskiego.

Wszystko za sprawą nowo powstałej grupy, która już od tygodnia funkcjonuje w naszym regionie pod nazwą „SPEED”. W jej skład wchodzą policjanci kilku komórek. To przede wszystkim wyspecjalizowani, doświadczeni i bogaci w kursy specjalistyczne szybkich i dynamicznych jazd policjanci ruchu drogowego. Ale także funkcjonariusze zwalczający przestępczość kryminalną i cybernetyczną. – Wykorzystywane zatem będą każde informacje i wiedza, także w postaci zapisów video, które pojawiły się w sieci. Ale będą także policyjni przewodnicy psów tropiących, aby sprawdzić czy w kontrolowanych autach nie są przewożone narkotyki – wyjaśnia nadkom. Maludy.

Polecane  Poważny wypadek. Zderzenie volkswagena i audi. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

„SPEED” to grupa policjantów z różnych komórek, których połączone siły mają zapewnić wysoką skuteczność ich działań, a co za tym idzie wyeliminować agresje z dróg województwa lubuskiego. Formalnością powinno być także stwierdzenie, że kulturalni kierowcy nie muszą się niczego obawiać. To grupa, która pozwoli na skuteczne dotarcie do tych, którzy na drodze balansują między życiem a śmiercią.

Mundurowi z grupy „SPEED” będą kierowani na akcje w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Do zadań zespołu będzie należało, m.in.:, ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Przez kilka dni funkcjonowania tej grupy, już ponad 100 kierowców zdążyło się przekonać, że działania policjantów to nie fikcja. Ich jazda zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu lub wysokimi mandatami. Kilku z nich straciło także prawa jazdy.

Langner odszkodowania
Reklamy