Pijana matka spała pod blokiem, w domu zostawiła małe dzieci z pijanymi mężczyznami

Policjanci z oświęcimskiej komendy podczas interwencji zatrzymali pijaną matkę. Kobieta spała na ławce przed blokiem, a w mieszkaniu w którym odbywała się impreza alkoholowa zostawiła dwójkę swoich dzieci.

W piątek, 10 czerwca, po godzinie 23:00, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o głośnej imprezie alkoholowej odbywającej się w jednym z oświęcimskich mieszkań. Pod wskazany adres pojechał jeden z patroli. 

W mieszkaniu policjanci zastali trzech pijanych mężczyzn oraz dwóch chłopców w wieku 6 i 10 lat. Mundurowi ustalili, że matką dzieci jest 31–letnia mieszkanka Śląska. Była to konkubina jednego z mężczyzn znajdujących się w mieszkaniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta upita została znaleziona na jednej z ławek przed blokiem. 31–latka odmówiła poddania się badaniu alkomatem, jednakże jej stan oraz zachowanie jednoznacznie wskazywało na mocny wpływ alkoholu. 

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na szkodę swoich dzieci kobieta została zatrzymana. Dzieci zostały oddani pod opiekę rodziny. Wobec 31–letniej matki dzieci policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu dzieci, nad którymi miała ona obowiązek opieki.

Materiały zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan w jakim kobieta została znaleziona oraz zaniedbanie którego się dopuściła wobec swoich dzieci może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu w związku z powyższym  dzielnicowy odrębny wniosek skieruje do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.