Toyota Zielona Góra

Pijany uciekał policji kradzionym samochodem. Wydmuchał promil alkoholu i miał przy sobie narkotyki

23-latek był pijany. Wydmuchał niemal promil alkoholu

Kradzież samochodu, ucieczka policji, złamanie zakazu prowadzenia i posiadanie narkotyków to zarzuty jakie usłyszał 23–letni mieszkaniec gminy Wschowa. W chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu.

W środę, 3 lutego, po północy patrol prewencji w gminie Wschowa zainteresował się kierowcą volkswagena, który jechał ulicami miasta. Policjanci postanowili sprawdzić co było przyczyną nierównego toru jazdy. Kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca zaczął uciekać.

Ruszył pościg. Uciekinier widząc, że nie ma szans zjechał na pobliską stację paliw i tam porzucił samochód. Chciał ukryć się na osiedlu pomiędzy nieoświetlonymi blokami. – Czujność mundurowych kolejny raz nie zawiodła i po chwili 23-latek był już w ich rękach – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

23-latek był pijany. Wydmuchał niemal promil alkoholu. System policyjny wykazał, że ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia. W trakcie przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli amfetaminę. Na dodatek wszystkiego okazało się, że auto zostało skradzione we Wschowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Toyota Zielona Góra