Włamali się domu i mieszkali w nim cztery miesiące. Przy okazji zdemolowali dom (FILM)

Dwaj mieszkańcy Babimostu, 24-latek i 35-latek. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. fot. Lubuska policja

Dzielnicowi z Babimostu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w październiku 2020 r. włamali się do opuszczonego domu. Przez cztery miesiące mieszkali w domu dewastując go. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

W środę, 3 lutego, w południe, dzielnicowi z Babimostu zostali wezwani na interwencję do jednego z domów. Właścicielka, która na co dzień nie zamieszkuje pod adresem, przyjechała skontrolować czy z domem wszystko w porządku. Okazało się, że nie może dostać się do środka.

Ktoś od wewnątrz zablokował drzwi. Kobieta zauważyła również wybite piwniczne okno. Policjanci weszli do domu i zastali w nim dwóch znanych im mężczyzn, którzy byli już wcześniej notowani za przestępstwa i wykroczenia.

To dwaj mieszkańcy Babimostu, 24-latek i 35-latek. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Właścicielka domu po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń zauważyła, że skradziono sprzęt elektroniczny oraz zniszczone zostały meble w kuchni i pokojach.

Straty wyceniono na kilkaset złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi po nawet 10 lat więzienia.

Zostań kierowcą bolta