Samochody.pl - poscigi.pl

Piloty do autobusów dla osób niewidomych w Zielonej Górze

We wtorek, 16 stycznia, Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta Zielonej Góry przekazał 20 pilotów do autobusów MZK.

Aż 20 pilotów do autobusów komunikacji miejskiej otrzymał od miasta Polski Związek Niewidomych w Zielonej Górze. Pomogą osobom z dysfunkcją wzroku poruszającym się w przestrzeni publicznej.

Dariusz Wojciechowski, prezesem Polskiego Związku Niewidomych w Zielonej Górze, wzrok stracił sześć lat temu, dlatego zna dwa światy. Ten widzących oraz osób niewidzących. Doskonale wie, że osoby które widzą nie mają świadomości jak funkcjonują ludzie niewidomi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

D. Wojciechowski, małymi krokami walczy o dostosowanie przestrzeni publicznej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

We wtorek, 16 stycznia, z rąk Dariusza Lesickiego, zastępcy prezydenta Zielonej Góry, odebrał 20 pilotów do autobusów MZK. – Jeżeli mamy możliwość pomóc, zrobimy to bez wahania – mówi prezydent Janusz Kubicki.

Zielona Góra. Pilot do autobusów dla osób niewidomych

Piloty ułatwią życie osobom niepełnosprawnym. – Po naciśnięciu przycisku, piloty uruchomią komunikaty głosowe informujące o tym, jaki autobus przyjechał na przystanek i w jakim kierunku jedzie – wyjaśnia Jacek Newelski, kierownik działu przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dzięki temu osoby niewidome nie muszą pytać pasażerów o trasę przejazdu lub czas oczekiwania.

– Nie chcę, żeby piloty służyły jako breloczki do kluczy. Trafią do podopiecznych związku o znacznym stopniu niepełnosprawności, ale samodzielnych – mówi D. Wojciechowski.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl