Pol’And’Rock Festival 2019. Na miejscu 1,6 tys. policjantów (WIDEO)

fot. Lubuska policja

Policyjna operacja „Kostrzyn 2019” rozpoczęta. Niemal 1,6 tys. policjantów zapewniać będzie bezpieczeństwo uczestnikom Pol’And’Rock Festival. Są tam policjanci z drogówki, kryminalni, prewencja i nawet antyterroryści.

Do rozpoczęcia XXV edycji festiwalu Pol’And’Rock jeszcze dwa dni. – Wszystkie siły skierowane do Kostrzyna mają jeden cel –  zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Ruch z godziny na godzinę robi się coraz większy. Na miejscu jest już 1588 policjantów. – Ponad połowę stanowią funkcjonariusze z lubuskiego, 773 to policjanci z różnych części kraju, z Lublina, Krakowa, Katowic, Kielc, Olsztyna, Poznania, Radomia i Wrocławia – wylicza nadkom. Maludy. Aż 200 kolejnych to policjanci ruchu drogowego. Są służby kryminalne i policyjni antyterroryści, którzy mają posterunki stałe, chociażby przy betonowych szykanach na tzw. checkpointach. Wkrótce sprawdzą sceny pod kątem pirotechnicznym.

Polecane  Zderzenie trzech samochodów. Na miejsce wezwano policję (ZDJĘCIA)

Nad całą akcją czuwa sztab dowódcy operacji. Całodobowe działania policjantów są doceniane przez miłośników festiwalu. Oni mają być i czuć się bezpiecznie, a policjanci to bezpieczeństwo zapewniają. – Przed nami dużo pracy. Co chwilę z dróg dojazdowych prowadzących do przygranicznego Kostrzyna przybywają kolejne auta, a pociągi specjalne z dużą częstotliwością kończą swój bieg właśnie w tym miejscu, mając na pokładzie setki miłośników festiwalu. Zatem wszystkie ręce na pokład – mówi nadkom. Maludy.

Do dyspozycji policjantów podczas całej operacji będą dwa śmigłowce Black Hawk oraz Bell, które pomogą w monitorowaniu aktualnej sytuacji z lotu ptaka.

Langner odszkodowania
Reklamy