Policja odzyskała skradzionego volkswagena wartego 100 tys. zł

Policjanci odzyskali volkswagena wartego 100 tys. zł., który został ukradziony na terenie Niemiec. Właściciel samochodu o kradzieży dowiedział się od policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Policjanci z Międzyrzecza podczas działań operacyjnych  ustalili, że volkswagen transporter, znajdujący się na jednym z parkingów w Międzyrzeczu , może pochodzić z kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie Niemiec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Samochód stojący na parkingu przy jednej z głównych ulic był pokryty śniegiem, podczas jego sprawdzania okazało się, że zamki w drzwiach są otwarte.

Podczas wymiany informacji z funkcjonariuszami Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że właściciel samochodu nie zdążył się jeszcze zorientować o kradzieży auta i nie zgłosił tego faktu organom ścigania. Volkswagen transporter T5 wart ok. 100 tys. zł został przekazany właścicielowi. Policjanci ustalają kto poruszał się autem w Polsce oraz w jakich okolicznościach pojazd znalazł się na międzyrzeckim parkingu.

To kolejne auto o dużej wartości odzyskane przez międzyrzeckich policjantów. W listopadzie ubiegłego roku kryminalni zabezpieczyli od mieszkańca Międzyrzecza  BMW serii 3 warte 70 tys. zł z przerobionymi numerami nadwozia. Jak ustalili później policjanci samochód ten został skradziony w kwietniu 2012 r. na terenie Niemiec.