Toyota Zielona Góra

Policjanci pojawiają się na koloniach i obozach

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi, profilaktycy, strażacy, strażnicy miejscy ze Wschowy odwiedzili uczestników półkolonii ze Wschowy.

Wschowscy, sławscy policjanci wraz z rozpoczęciem wakacji podejmują szereg działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo naszych najmłodszych. Jednym z pilotażowych działań, które pojawiają się cyklicznie w harmonogramie wschowskich i sławskich policjantów jest akcja pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi, profilaktycy, strażacy, strażnicy miejscy ze Wschowy odwiedzili uczestników półkolonii ze Wschowy. – Poza prelekcją na temat mogących pojawić się zagrożeń oraz prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą mundurowi przyjrzeli się bliżej miejscom wypoczynku dzieci i młodzieży – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie. Bezpieczeństwo najmłodszych w miejscu wakacyjnego pobytu również nie umyka uwadze mundurowych.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja ogólnopolska w ramach, której policjanci, w szczególności dzielnicowi i profilaktycy podejmują od początku wakacji. Działania mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości o zagrożeniach oraz propagowanie prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą. Szereg spotkań opiera się również na kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży.