Policyjni pirotechnicy weszli na sceny Pol’and’Rock Festiwal (ZDJĘCIA)

Policyjni pirotechnicy i specjaliści z zakresu zwalczania terroryzmu sprawdzili sceny festiwalu Pol’and’Rock. Towarzyszyły im wyszkolone psy. Wszystko po to, by minimalizować możliwość wystąpienia zagrożenia terrorystycznego.

Policyjni eksperci w czwartek, 1 sierpnia, sprawdzali sceny, na których mają odbywać się koncerty i spotkania. Wokół tych miejsc gromadzi się nawet kilkaset tysięcy osób. Ważne jest, by minimalizować zagrożenia terrorystyczne, w tym te związane z materiałami pirotechnicznymi.

Dp Kostrzyna nad Odrą, Komenda Główna Policji skierowała komponent CBRN. Mobilne wyposażenie umożliwia monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego za pomocą określonych środków. Terroryzm i ewolucja jego form sprawia, że policjanci dysponują nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale także niezbędną, specjalistyczną wiedzą. Tylko w ten sposób można odpowiednio minimalizować zagrożenia.

Polecane  Ukradli pieniądze dla osób ciężko chorych z hospicjum (FILM)

Do sprawdzeń na czterech scenach zaangażowani byli policyjni pirotechnicy oraz przeszkolone psy. Nie znaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów. – Przy tak wielkiej policyjnej operacji, jaką jest zabezpieczenie kostrzyńskiego festiwalu, o bezpieczeństwo dba się na każdym kroku – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Do przygranicznego miasta przyjeżdżają eksperci z rożnych dziedzin. W operacji biorą udział między innymi pirotechnicy. Ich doświadczenie, umiejętności i specjalistyczna wiedza są niezbędne do sprawdzenia miejsc pod kątem niebezpiecznych materiałów.

Langner odszkodowania
Reklamy