Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Policyjny pościg za audi w Zielonej Górze. Kierowca dachował. Był pijany i poszukiwany (ZDJĘCIA)

36-latek został przebadany. Nic mu się nie stało. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. fot. poscigi.pl

Do pościgu doszło nocą z soboty na niedzielę, 5 listopada, w Zielonej Górze. Zakończył się dachowaniem uciekiniera na drodze do Kiełpina. 36-latek był pijany i poszukiwany.

Pościg zaczął się na ulic Botanicznej. Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli. Ruszył pościg. Kierujący za wszelka cenę chciał uniknąć zatrzymania. Pędził jak szalony. Wyjechał na ulicę Jędrzychowską i ruszył jak szalony w kierunku Zatonia. Po drodze łamał wszelkie możliwe przepisy i stwarzał zagrożenie na drodze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na rodzie przed Zatoniem uciekinier skręcił w kierunku Kiełpina. Po chwili rozpędzone audi wpadło w poślizg. Samochód wypadł z dogi i dachował. Tam kierujący audi został zatrzymany.

Policyjny pościg za audi w Zielonej Górze

Na miejsce dojechała karetka pogotowia ratunkowego. 36-latek został przebadany. Nic mu się nie stało. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. To nie koniec. – 36-latak był poszukiwany. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Została mu również pobrana krew do badan pod kątem narkotyków.

Za ucieczkę policji 36-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Za jazdę po pijanemu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywna nawet 30 tys. zł.

Na polecenie policji audi zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl