Postrzelił sąsiada, bo… za głośno kosił trawnik

45-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego postrzelił swojego sąsiada. Powód…. Za głośno kosił trawnik i nie mógł przez to oglądać telewizji.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 sierpnia. Policjanci jednego z komisariatów na podstawie uzyskanej informacji, udali się na teren posesji mężczyzny, który został postrzelony.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu okazało się, że podczas koszenia trawy w ogrodzie zaczepił go sąsiad z posesji obok. Kazał mu natychmiast wyłączyć kosiarkę, bo przeszkadza w oglądaniu telewizji. Pracujący w ogrodzie zlekceważył słowa sąsiada. Po kilku minutach poczuł ból pleców.

Okazało się, że został postrzelony z wiatrówki. Wskazany przez poszkodowanego mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała.

Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec 45-latka dozór policji. Na pobliskim komisariacie będzie musiał się stawiać dwa razy w tygodniu. Dostał też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 200 metrów.  

45-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.