Poszukiwany 32-latek uciekał jak szalony. Trafił już do więzienia za przestępstwa drogowe. Odsiedzi pół roku (FILM)

Policjanci drogówki w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali po pościgu kierowcę, który nie zatrzymywał się do kontroli. Mężczyzna uciekając z dużą szybkością stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. 32-latek ma zakaz prowadzenia i był poszukiwany do odbycia kary pół roku więzienia.

W czwartek, 6 lutego, około godz. 10.00 policjanci strzeleckiej drogówki w Górkach Noteckich zauważyli kierowcę volkswagena, który od razu wzbudził ich podejrzenie. – Kiedy funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania, ten przyspieszył i zaczął uciekać – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca volkswagena passata uciekał z wielką szybkością powodując ogromne zagrożenie na drodze.

Polecane  To niesamowite. Knajpy i ludzie cały czas kupują jedzenie dla medyków zielonogórskiego szpitala

Jadąc z dużą prędkością, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry. Kiedy zorientował się, że nie jest w stanie uciec przed policjantami zatrzymał samochód. Wtedy mundurowi błyskawicznie go obezwładnili i osadzili w radiowozie. Okazało się, że kierowca to 32-latek poszukiwany do odbycia kary pół kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Dodatkowo ma sądowy zakaz prowadzenia. Teraz odpowie również za przestępstwo ucieczki przed policją. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna trafił już do więzienia.

Langner odszkodowania