Potrącenie nastolatków w Zielonej Górze. Sprawca ma 68 lat (FILM)

Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, które zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W czwartek, 21 września, na przejściu dla pieszych na ulicy Długiej w Zielonej Górze, potrącone zostały dwie młode osoby. Sprawca ma 68 lat.

68-letni kierowca, w miniony czwartek 21 września jechał ulicą Długą. Na przejściu dla pieszych potrącił dwóch nastolatków w wieku 12 i 14 lat. potrącony 14-latek został zabrany na badania do szpitala. – Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, które zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Potrącenie nastolatków w Zielonej Górze

Kierowcom i osobom pieszym powinien zawsze towarzyszyć wzajemny szacunek. Zazwyczaj bywa tak, że jedna grupa chce drugiej udowodnić swoją „rację”. Skutki tego w wielu przypadkach są niebezpieczne i mogą skończyć się poważnymi obrażeniami ciała, a czasami niestety śmiercią.

Korzystając z drogi postawmy się w sytuacji tych „drugich” i wczujmy się w ich sytuację na jezdni, przejściu dla pieszych czy chodniku.

Codzienne starania funkcjonariuszy powinny być wsparte odpowiedzialnością i zdrowym rozsądkiem ze strony wszystkich uczestników ruchu. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu przepisów prawa.