Prędkość zabija, ale cały czas ją znacznie przekraczamy. I surowo za to płacimy

Kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o przynajmniej 51 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy.

Policjanci z wschowskiej drogówki zatrzymali kolejnych piratów drogowych.  Nie dość, że stracili prawa jazdy na trzy miesiące to jeszcze zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Przypominamy, że nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe mandaty.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 lutego. 52-letni kierujący, mieszkaniec gminy Sława, został zatrzymany przez patrol wschowskiej drogówki w miejscowości na terenie powiatu wschowskiego. Mężczyzna nie stosował się do dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Jechał z prędkością 96 km/h, w miejscu obowiązywania ograniczenia do 40km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W rezultacie swojej jazdy, 52-larek stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło również 13 punktów karnych.

W tym samym dniu, 24-letni kierujący w obszarze zabudowanym na ograniczeniu 50km/h jechał z prędkością 178 km/h. On również stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W tym przypadku mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi.

Wschowa. Wpadli piraci drogowi

– Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość – mówi mł. asp. Łukasz Pieprzyk z biura prasowego wschowskiej policji.

Przypominamy. Za przekroczenie prędkości od 51 km/h do 60 km/h kwota mandatu wynosi 1500 zł. Obok konsekwencji finansowych kierowca musi liczyć się z otrzymaniem punktów karnych, w tym wypadku 13 pkt.

Czytaj też – Tragedia. Dwie osoby zginęły w pożarze w Ośnie Lubuskim

Kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o przynajmniej 51 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy i jest to kara niezależna od pozostałych obciążeń. Dokument odbierany jest na okres trzech miesięczny. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy za prędkość.