Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Poseł Dowhan komentuje działania zielonogórskiej policji. „Będzie statystka”. Policjanci są wkurzeni

Wpisem posła Dowhana wkurzeni się policjanci, którzy na co dzień pracują na zielonogórskich drogach.

Zielonogórska policja na facebooku opublikowała dwa zdjęcia i podpisała je „W dzień czy w nocy… jesteśmy dla Was!”. Zareagował na to poseł Robert Dowhan z KO, ale jak. Zielonogórscy policjanci są wkurzeni. – Dbamy o bezpieczeństwo na drogach, za nic mandatów nie wypisujemy – mówią nam mundurowi.

Zielonogórska policja na facebooku opublikowała dwa zdjęcia. Jedno pokazuje policjanta z drogówki w dzień, a drugie w nocy. Stoją przy przejściach dla pieszych. W poście czytamy „W dzień czy w nocy… jesteśmy dla Was!”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na wpis zielonogórskiej policji zareagował poseł Robert Dowhan z KO, ale jak. – Z radarem bo ktoś przekroczy pare km i będzie statystyka . Jak z tym psychicznym człowiekiem co mu przypisali 30 przestępstw we Wrocławiu – brzmi wpis posła Dowhan (oryginalna pisownia).

Czytaj też – Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Zginęła 21-latka. Licznik opla zatrzymał się na 180 km/h (ZDJĘCIA)

Zareagowali internaci.  – Z radarem bo ktoś przekroczy parę km i nie wyhamuje przed pieszym. I wtedy będzie statystyka. Trochę wyobraźni Panie Pośle – czytamy komentarz.

I kolejny. – Jeszcze mnie nikt nie zatrzymał za parę kilometrów. 20 lat jazdy z czystym kontem. Można? – brzmi wpis.

Dowhan do policji. Będzie statysta

Zielonogórska policja systematycznie organizuje akcje pod kątem bezpieczeństwa pieszych. Są potrzebne ponieważ potrącenia, w tym na przejściach to bardzo poważny problem trwający zresztą od lat.

W powiecie zielonogórskim w 2023 r. doszło do 32 wypadków z udziałem pieszych, z czego 18 miało miejsce na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Relacja kierujący-pieszy jest mocno zachwiana, do ponad 56 proc. wypadków dochodzi w miejscach gdzie pieszy ma czuć się bezpieczni, czyli na przejściach dla pieszych.

Wpisem posła Dowhana wkurzeni się policjanci, którzy na co dzień pracują na zielonogórskich drogach. – Z nic mandatów nie wypisujemy, nas nie interesuje statystyka, ale bezpieczeństwo – mówią mundurowi. Dodają, że potracenie zazwyczaj kończy się fatalnie dla pieszego. – To dlatego stoimy przy przejściach dla pieszych, to dlatego prowadzimy kontrole prędkości – mówią mundurowi oburzeni wpisem posła Dowhana. Dopytują również co wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwem na drogach ma sprawa z Wrocławia.

Nie udał nam się skontaktować z posłem Dowhanem. Jego komórka jest wyłączona.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl