Firma zbankrutowała, prezesi oskarżeni. Mając ogromne długi po cichu sprzedali majątek firmy

Zielonogórska prokuratura okręgowa we wtorek, 16 lipca, wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Aleksandrowi R. i Joannie S. członkom zarządu upadłej spółki Budownictwo Hydroenergetyka Dychów.

Aleksander R. i Joanna S. są podejrzanymi o to, że jako członkowie zarządu spółki Budownictwo Hydroenergetyka Dychów w 2015  r. mając świadomość faktu, że stała się niewypłacalna i jej kondycja finansowa nie pozwalała na realizowanie zobowiązań, doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów spółki. Zrobili to wprowadzają ich w błąd co do  zamiaru i możliwości zapłaty za zakupiony towar lub zamówioną usługę. W dodatku sprzedali majątek spółki wiedząc, że w ten sposób uniemożliwią wykonania zapadłych i przyszłych orzeczeń sądowych na rzecz wierzycieli spółki

Polecane  Wypadek. Zderzenie autobusu MZK z volkswagenem w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Budownictwo Hydroenergetyka Dychów Sp. z .o.o. najwięcej przetargów wygrała w 2012 r. W sumie wartość zamówień, które realizowała spółka, przekroczyła 102 mln zł. Firma najczęściej wygrywała przetargi na roboty budowlane. Miasta, w których firma wygrywała najczęściej przetargi to Poznań, Piła, Nowa Sól, Wrocław i Zielona Góra. Firma miała między innymi stawiać przystanie turystyczne na Odrze. Firma z Dychowa miała również wybudować 30 km dróg rowerowych w Zielonej Górze. Niestety w 2105 r. firma zbankrutowała pozostawiając po sobie ogromne długi i wierzycieli.