Toyota Zielona Góra

Są wyniki wyniki sekcji 80-letniego pacjenta, którego zmarł po wypuszczeniu ze szpitala

Przyczyną śmierci 80-latka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

Sekcja zwłok 80-latka odbyła się w piątek, 26 lutego. Mężczyzna został znaleziony martwy po tym jak został wypuszczony ze szpital w Gorzowie. Jak informuje gorzowska prokuratura, przyczyną śmierci 80-latka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

80-latek zaginął w środę, 17 lutego. Schorowany staruszek został wypisany i wypuszczony sam ze szpitala przy ul. Dekerta. Wtedy zaginął.

W niedzielę, 21 lutego, przypadkowa osoba odnalazła ciało zaginionego pana Władysława. Ciało 80-latka zostało znalezione około godz. 19.00 koło posesji przy ul. Szmaragdowej. Zostało zauważone w trudno dostępnym miejscu. Na miejscu swoje czynności wykonała policja oraz prokurator.

Ze szpitala został już zwolniony lekarz z SOR-u, który po wypisaniu do domu schorowanego 80-letniego mieszkańca Gorzowa i nie poinformował o tym rodziny mężczyzny. Lekarz zostanie też ukarany finansową. O zdarzeniu szpital poinformowała okręgową izbę lekarską.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jak informuje gorzowska prokuratura, wstępną przyczyną śmierci 80-latka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. To wyniki sekcji, która odbyła się w piątek, 26 lutego.

Zostań kierowcą bolta