Naćpana 25-latka oplem uciekała policji. Teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia

25-latka odpowie za ucieczkę policji i jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi jej kara do nawet 5 lat więzienia.

25-letnią kierującą oplem uciekała żagańskiej policji. Kobieta porzuciła samochód i pieszo uciekła na ogródki działkowe. Tam została zatrzymana przez. Kobieta nie ma prawa jazdy i była naćpana. Opel nie miał ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych.

W czwartek, 25 lutego, dzielnicowa żagańskiej komendy podczas służby z żołnierzem na ul. Armii Krajowej zauważyła opla. Kierująca na widok radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy.

Funkcjonariusze dali kierującej sygnały do zatrzymania się. Wtedy kierująca oplem zaczęła uciekać. – Ruszył policyjny pościg, do którego włączyły się inne policyjne patrole – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji.

Po przejechaniu ul. Wojska Polskiego kierująca oplem skręciła w ul. Skarbową, gdzie droga prowadzi między innymi w rejon ogródków działkowych.  W pewnym momencie kobieta nie miała już możliwości ucieczki samochodem. Zatrzymała pojazd, wysiadła z niego i zaczęła pieszą ucieczkę. Po chwili została zatrzymana.

Policjanci ustalili, co było powodem ucieczki. 25-latka nie miała prawa jazdy. Opel nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. To nie koniec. Kobieta była naćpana. Wstępne badania  policyjnym narkotestem wykazały u 25-latki metamfetaminę.

Kobieta trafiła do policyjnej celi. W piątek, 26 lutego, wykonane zostały z nią dalsze czynności. 25-latka odpowie za ucieczkę policji i jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi jej kara do nawet 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra