Toyota Zielona Góra

Sebastian dźgał nożem swoją znajomą w klatkę piersiową. Chciał zabić

Sebastian T. był ze znajomą w domu w Żaganiu. W pewnym momencie rzucił się na kobietę z nożem w ręku. Zadał kilka ciosów ciężko raniąc Dagmarę Z. Przeżyła tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej.

Sebastian T. to 40-latek bez pracy. Mechanik maszyn przemysłowych z wykształcenia utrzymywał się z drobnych prac dorywczych. Kawaler spotykał się z Dagmarą Z. Potężny mężczyzna podczas jednego ze spotkań chciał zabić swoją partnerkę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sebastian w dniu zdarzenia w listopadzie 2014 r. pił alkohol. Nagle coś w niego wstąpiło. Chwycił za nóż i rzucił się na Dagmarę. Zadał jej kilka silnych ciosów nożem w klatkę piersiową. Ostrze przebiło płuca. Agresywny Sebastian zranił kobietę również w bark i plecy.

Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala. Przeżyła tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej. Gdyby pomoc nie przyszła na czas kobieta wykrwawiłaby się.

Sebastian chwilę po agresywnym ataku został zatrzymany przez żagańską policję. Został przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa Dagmary. Grozi mu za to kara do nawet dożywotniego więzienia. Prokurator uznał, że Sebastian T. wiedział co robi i godził się na śmierć swojej znajomej.

Proces Sebastiana T. już trwa przed zielonogórskim sądem okręgowym.

Toyota Zielona Góra