Szok. 19-latek ostrzelał z karabinku uczniów na boisku. Trafiał w głowy

Świebodzińska policja zatrzymała 19-latka, który ostrzelał z karabinku uczniów grających w piłkę na boisku Technikum Leśnego w Rogozińcu. Mają ślady na rękach i głowie.  19-latek strzelał z okna internatu z repliki karabinu ASG plastikowymi kulkami.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 7 kwietnia, w Rogozińcu na terenie Technikum Leśnego. Trwały tam Dni Otwarte, które miały na celu promowanie szkoły dla przyszłych uczniów. Kilku uczniów grało na boisku w piłkę nożną. W pewnym momencie dwóch z nich poczuło ból. – Jednego z chłopców coś uderzyło, między innymi w skroń, niebezpiecznie blisko oka – mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Na szczęście żaden z uczniów nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Polecane  Pijany kierowca wpadł podczas akcji policji w Zielonej Górze

Okazało, że uczniowie zostali ostrzelani z repliki broni ASG, który strzela plastikowymi kulkami z dużą prędkością. Napędza je zbiorniczek z gazem CO2. Świebodzińscy policjanci natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali 19-letniego ucznia tej szkoły. Okazało się, że strzelał do grających z okna internatu. W jego miejscu zamieszkania zostały zabezpieczone dwie repliki broni ASG. 19-latkowi przedstawione dwa zarzuty spowodowania obrażeń ciała trwających nie dłużej niż 7 dni. Zarzuty te mogą jednak jeszcze ulec zmianie.

Polecane  Volkswagen wpadł do rzeki. Samochód wyciągali strażacy (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Na wniosek świebodzińskiej prokuratury rejonowej 19-latek trafił pod policyjny dozór. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Nie będzie również uczestniczył w zajęciach zainteresowań bronią ASG. Uczeń przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził skruchę. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.