Urządzili sobie wyścig ulicami Zielonej Góry. Stracili prawa jazdy

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm 20-latkom, którzy ścigali się na ul. Zjednoczenia. Jeden jechał fordem, drugi mercedesem. Dostali też surowe mandaty i punkty karne.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w środę wieczorem mierzyli prędkość na ul. Zjednoczenia. – Mieszkańcy zaznaczyli ulicę na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości – wyjaśnia podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Po chwili zatrzymali dwóch kierujących, którzy pędzili mając na liczniku 117km/h, czyli przekroczyli prędkość aż o 67 km/h. Podczas kontroli przyznali się policjantom, że próbowali się ścigać. – Zatrzymani to dwaj 20-latkowie z niewielkim doświadczeniem jako kierujący – mówi podinsp. Stanisławska. Jeden z nich, jadący fordem focusem, miał prawo jazdy zaledwie od roku. Drugi, kierujący mercedesem, prawo jazdy miał od dwóch lat.

Polecane  Ze szkoły o profilu policyjnym trafił do zielonogórskiej komendy

Obaj kierujący dostali mandaty po 500 zł i po 10 punktów karnych. Policjanci, zgodnie z przepisami, zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące.

– Niektórzy kierujący zapomnieli o zaostrzonych przepisach za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h lub też myśleli, że znowu się uda – mówi podinsp. Stanisławska.