Toyota Zielona Góra

Tak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wykorzystaj ją

Czy w swojej okolicy czujesz się bezpiecznie? Pamiętaj, że możesz jednym „kliknięciem” wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która powstała w 2016 roku stała się istotnym elementem współpracy Policji ze społeczeństwem. Tym narzędziem internetowym operuje na dzień dzisiejszy całego społeczeństwo. Dla nas jest to świetne źródło informacji na temat miejsc, sytuacji zagrożeń bezpieczeństwa. Wczorajszego popołudnia (6 września) wschowska drogówka interweniowała w przypadku kierowców, którzy na trasie Gola – Ciosaniec poruszali się lewą stroną jezdni.

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która powstała we wrześniu 2016 roku policjanci informowali społeczeństwo w trakcie organizowanych różnego rodzaju spotkań, debat społecznych, w lokalnych mediach, na stronach internetowych. Na dzień dzisiejszy można śmiało stwierdzić, że jest to świetny instrument współpracy Policji ze społeczeństwem. Zamysł był jeden, aby każdy mieszkaniec miał szanse zgłosić miejsce bądź sytuacje zagrożeń bezpieczeństwa. Nie mówimy tu o zgłoszeniach, które dotyczą natychmiastowej reakcji mundurowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W każdej jednostce policji codziennie wyznaczeni policjanci pracują z tym narzędziem. Otrzymują zgłoszenia, które „kliknięte” zostały na terenie danego powiatu. Skierowane do właściwego zespołu następnie zostają podjęte celem weryfikacji i potwierdzenia.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

– przejdź do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

– zaakceptuj regulamin,

– chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,

– następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji,

– należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Dzięki temu Policja będzie mogła przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne.

Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy.

Realizacja zgłoszeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa często odbywała się przy współpracy z podmiotami jak: Straż Miejska we Wschowie, Straż Miejska w Sławie, Straż Leśna w zależności od kategorii zgłoszenia.

Zachęcamy do korzystania z intenetowej mapy, która dla nas jest świetnym źródłem informacji ponieważ bezpieczeństwa naszych mieszkańców to priorytet naszej pracy.