Winobranie 2022. We wtorek policja zanotowała 94 wykroczenia

Wtorek, 6 września, był kolejnym dniem miejskiego święta. Jak na razie podczas wielkiej miejskiej imprezy zielonogórska policja nie odnotowała żadnych poważnych zdarzeń.

We wtorek, zielonogórscy policjanci w związku z winobraniem interweniowali 24 razy. Zanotowano łącznie 94 różne wykroczenia porządkowe oraz związane z alkoholem.

Winobranie 2022. Policja odnotowała 94 wykroczenia

Wobec dwóch osób zostały przygotowanie wnioski o ich ukaranie przez sąd. 39 osób została ukarana mandatami.

Podczas winobranie we wtorek policjanci wylegitymowali 99 osób. Do izby wytrzeźwień trafiły dwie osoby.

Policjanci skontrolowali 36 samochodów.

Pamiętajmy o ostrożności na winobraniu

Każdego dnia winobraniowe policyjne patrole podejmują kilkadziesiąt interwencji, najczęściej związanych z zachowaniem pijanych osób oraz nieprawidłowym parkowaniem pojazdów.   Dotychczas policjanci nie otrzymali zawiadomień związanych z kradzieżami kieszonkowymi w rejonie imprez winobraniowych.

– Nie zapominajmy, że czasem „okazja czyni złodzieja” i nie pozostawiajmy portfeli, telefonów czy torebek na straganach czy sklepowych ladach – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Pamiętajmy także o ostrożności w restauracjach, pubach czy ogródkach, gdzie również mogą pojawić się kieszonkowcy czy osoby, które zwyczajnie będą chciały wykorzystać sprzyjającą sytuację. Bądźmy ostrożni we wszystkich tych miejscach gdzie panuje duży ruch i tłok, wszędzie tam, gdzie rozbawieni ludzie zapominają o ostrożności. Pamiętajmy, że w tłumie łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać.

Toyota Zielona Góra
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl