Wpadło pięciu pijanych kierowców. Jeden był poszukiwany i bez prawa jazdy. Wydmuchał aż 2,6 promila

Wpadło pięciu pijanych kierowców w Nowej Soli.

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali kierującego peugeotem, który wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu. Na dodatek, 23-latek był poszukiwany i nie miała prawa jazdy.

W ostatnim czasie nowosolscy policjanci zatrzymali aż pięciu pijanych kierujących. Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się, kierujący peugeotem, który wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu. – Kiedy został zatrzymany go do kontroli policjanci, od razu wyczuli silną woń alkoholu – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nowa Sól. Wpadło pięciu pijanych kierowców

Dodatkowo okazało się, że 23-latek nie ma prawa jazdy. W policyjnych systemach wyszło również, że mieszkaniec województwa dolnośląskiego jest poszukiwany.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu kierujący peugeotem został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kierowanie po pijanemu grozi mu kara do dwóch lat więzieni, grzywna do nawet 30 tys. zł i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Toyota Zielona Góra