Tak oszusta i fałszerza zatrzymali kryminalni. Wystawiono za nim 16 listów gończych (FILM)

fot. Lubuska policja

Zatrzymany mężczyzna spędzi w więzieniu 9 lat. 43-letni mężczyzna był poszukiwany 16 listami gończymi oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mieszkaniec w jednej spod gorzowskich miejscowości ukrywał sie poza granicami kraju, a zatrzymaniem był całkowicie zaskoczony.

Od pewnego czasu policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Gorzowie pracowali nad zatrzymaniem 43-letniego. Mieszkaniec jednej spod gorzowskich miejscowości miał na koncie liczne oszustwa. Podejrzany był także o podrabianie dokumentów. Poszukiwany był od 2017 r. aż 16 listami gończymi. Wystawiono również za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

43-latek ukrywał się poza granicami kraju. Nie wpadł jednak od tego czasu w ręce żadnego z europejskich organów ścigania. – Doświadczeni policjanci wykorzystali bardzo zaawansowane metody pracy operacyjnej. Dzięki nim mogliśmy dojść do wiedzy, że poszukiwany mężczyzna może chwilowo przebywać na terenie powiatu gorzowskiego – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Polecane  Warte ponad milion złotych Lamborghini zderzyło się z fordem

Akcja zatrzymania odbyła się w sobotę, 17 sierpnia. Tuż po godzinie 19.00 policjanci kryminalni podczas szybkiej akcji pod Gorzowem zatrzymali poszukiwanego 43-latka. Oszust i fałszerz był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Nie stawiał oporu. Teraz czeka go 9 lat więzienia. Tyle czasu zgodnie z prawomocnymi wyrokami sądów ma do odsiadki mężczyzna.

Langner odszkodowania
Reklamy