Akcja policji w długi sierpniowy weekend. 1150 kontroli trzeźwości krośnieńskiej drogówki

Od środy, 14 sierpnia, do niedzieli, 18 sierpnia, policjanci  z Krosna Odrzańskiego skontrolowali trzeźwości blisko 1150 kierowców. Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybka jazdę w terenie zabudowanym.

Nad bezpieczeństwem podróżujących w długi sierpniowy weekend czuwali policjanci, którzy kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Szczególną uwagę zwracali na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy.

Funkcjonariusze patrolowali drogi powiatu krośnieńskiego radiowozami oznakowanymi. Zarówno na głównych drogach oraz na drogach trasach zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Policjanci w długo weekend sprawdzili stan trzeźwości blisko 1150 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali także pięć praw jazdy, w tym dwa za przekroczenie prędkości w trenie zabudowanym. Na drogach naszego rejonu nikt nie zginął. Doszło do dwóch wypadków drogowych, w których  ranne zostały dwie osoby.

W trakcie tego weekendu wpadło trzech pijanych kierujących. Jeden z nich, kierujący fordem został zatrzymany do kontroli w miejscowości Gostchorze koło Krosna Odrzańskiego. 67-latek z Krosna Odrzańskiego wydmuchał niemal 1,5 promila alkoholu. kolejny pijany kierujący wpadł w Osiecznicy. 39-latek w sobotę, 17 sierpnia, około godz. 1.00 jechał volkswagenem passatem. Wydmuchał niemal promil alkoholu. Potem na ul. Platanowej w Gubinie wpadł trzeci pijany, tym razem kierujący motorowerem. Ledwo jechał. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że 45-latek ma ponad dwa promile alkoholu.

Kierowcy samochodów staną przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia minimum na 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl